Opis programu Laboratoria Przyszłości

Rządowy program Laboratoria Przyszłości ma na celu stworzenie nowoczesnych szkół podstawowych, w których zajęcia prowadzone będą w angażujący sposób, pozwalający uczniom na rozwijanie naukowych zainteresowań. Szczególny nacisk położono na kształtowanie kompetencji przyszłości w ramach doświadczeń STEAM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka), które odbywać się będą na zajęciach przyrodniczych. Korzystanie z wyposażenia zakupionego w ramach projektu sprzyja budowaniu kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów oraz podnosi atrakcyjność zajęć i pozwoli na praktyczne zdobywanie wiedzy. Dzięki projektowi proces dydaktyczny stanie się bardziej innowacyjny i interdyscyplinarny.

Katalog wyposażenia

W Szkole Podstawowej nr 104 dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Laboratoria Przyszłości zakupiono :

• statyw do aparatu i kamery
  • mikroport
  • zestaw oświetleniowy
  • mikrofon
  • gimbal do aparatu
  • aparat fotograficzny
  • drukarkę 3D
  • laptop
  • zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami
  • stację lutowniczą
  • LEGO Education SPIKE
  • zestawy elektroniczne
  • klocki konstrukcyjne
  • roboty SkriBot
  • modułowe zestawy doświadczeń
  • magnetyczne ułamki
  • klocki w sześcianie
  • bryły platońskie
  • Photon Moduł Sztuczna Inteligencja

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach matematyki, przyrody, chemii, fizyki, informatyki, geografii, techniki i muzyki zgodnie z założeniami programu.