TURNIEJ BOCCI

XII Regionalny Turniej Bocci „Sport dla Każdego” z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Lubinie to wydarzenie promujące aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami oraz integrację uczestników z różnych części Dolnego Śląska. Współzawodnictwo przebiegło w radosnej atmosferze, a zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody (torby, plecaki, odblaski, artykuły papiernicze itp.). Wyniki turnieju: 1. miejsce – drużyna „ A Tacy sami ” z Lubina 2. miejsce – drużyna „Dreptaki” ze Środy Śląskiej 3. miejsce – drużyna „Tęcza” z Wrocławia 4. miejsce – drużyna „Stokrotki” z Legnicy 5. miejsce – drużyna „Radośni” z Polkowic 6. miejsce – drużyna „Sokoły” z Wałbrzycha 7. miejsce – drużyna „Orlęta” z Lubina Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia!!!

Czytaj dalejTURNIEJ BOCCI

DZIEŃ DZIECKA

Wszyscy jesteśmy dziećmi, każdy chce się dobrze bawić. Dzień Dziecka w SP i BSIS cieszył się wielkim powodzeniem, mało kto wagarował. organizatorzy zapewnili dzieciom i młodzieży dużo atrakcji. Muzyka porywała nasze serca i umysły. Smakołyki, poczęstunek, pyszny koktajl, ciasto drożdżowe z rabarbarem to popisy kucharzy i cukierników. Piękne warkoczyki, warkocze to szaleństwa fryzjerów. Zgadywanki i konkursy. U młodszych też było świetnie. Był słodki poczęstunek, loteria fantowa, tatuaże, warkoczyki, malowanie buziek, zajęcia sportowe, bransoletki z koralików, malowanie piórników i wielkoformatowe kolorowanki. Odbył się także mecz piłki nożnej. Wszystkie zabawy i atrakcje sprawiły naszym drogim dzieciakom mnóstwo radości i frajdy. ZAJRZYJCIE DO POSTA jak się wszyscy bawili

Czytaj dalejDZIEŃ DZIECKA

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

Spotkanie absolwentów - reaktywacja... Było bardzo miło, przybyli absolwenci z różnych roczników. Powitali ich Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz organizatorki spotkania Panie trzy Agnieszki. Goście rozmawiali przy pysznym serniku i rogalikach upieczonych przez katedrę cukiernictwa i pysznej kawce, herbatce przygotowanej przez katedrę hotelarstwa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, powspominaliśmy i przeprowadzono ankietę sprawdzająca losy naszych absolwentów. Bardzo dziękujemy nauczycielom za pomoc w przygotowaniu imprezy, absolwentom za wizytę u nas i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Czytaj dalejSPOTKANIE ABSOLWENTÓW

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W TRZEBNICY

Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce w Trzebnicy. 1500 m chłopców: 1 Marsel Grzegorek, 2 Maciek Pietruszka, 3 Dominik Wierciński Pchnięcie kulą chłopcy: 1 Gracjan Gryńczyk, 3 Dawid Dawidziak 100 m dziewcząt: 2 Vanessa Minkina, 3 Wiktoria Mieczkowska 100 m chłopców: 1 Oliwer Forster 200 m chłopców: 1 Oliwer Forster 400 m dziewcząt: 1 Vanessa Minkina Skok w dal dziewcząt: 2 Vanessa Minkina Skok w dal chłopców: 2 Adrian Nikołajenko 800 ma chłopców: Heorhii Kostiv

Czytaj dalejMISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W TRZEBNICY

WYCIECZKA OŁAWA

Wycieczka do Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie odbyła się 30 kwietnia. Brali w niej udział blacharze i stolarze z klasy 3A. Zwiedzanie powierzchni wystawienniczej było połączone z warsztatami na których uczniowie poznali budowę i zasadę działania różnych zespołów konstrukcyjnych. Poznali np. zasadę działania mechanizmu różnicowego czy zasadę działania sprzęgła i skrzyni biegów.

Czytaj dalejWYCIECZKA OŁAWA

DYSKOTEKA MAJOWA

Muzyka, światła i energia, której nie da się zatrzymać! 🔥💃🕺 Najlepsi tancerze w szkole pokazali, że parkiet należy właśnie do nich! Radość, młodość i wspólna zabawa stworzyły klimat, który zostanie z nami na długo.

Czytaj dalejDYSKOTEKA MAJOWA

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

Za nami uroczysty apel z okazji świąt majowych – Święta Pracy oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie SP ze wsparciem BSIS. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, wzruszeń i pięknych występów. Nasi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i stworzyli niezapomnianą atmosferę 👏Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne przeżywanie tych ważnych chwil. Było naprawdę wspaniale!

Czytaj dalejAKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

BOCCIA

W dniach 8-10 05.2026r zawodniczki Klubu Tęcza działającego przy naszym ośrodku reprezentowały Olimpiady Specjalne - Dolnośląskie biorąc udział w XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach. Hanna Teper zajęła 1 miejsce w grze pojedynczej 🥇 Karolina Ostrowska zajęła 2 miejsce w grze pojedynczej 🥈 Razem w grze deblowej wywalczyły złoty medal 🥇🥇

Czytaj dalejBOCCIA

DORADCA ZAWODOWY

Informujemy, że szkolny doradca zawodowy Branżowej Szkoły I stopnia nr 14 Agnieszka Zacharska dołączyła do grona członków Dolnośląskiej Sieci Poradnictwa Zawodowego 🎓 14 kwietnia 2026 r. we Wrocławiu w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej 5a wzięła udział w seminarium pt. „Reskilling i upskilling – doradca jako przewodnik w uczeniu się przez całe życie”. Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy i kompetencji nasz doradca jeszcze skuteczniej będzie wspierać uczniów w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych oraz planowaniu swojej przyszłości

Czytaj dalejDORADCA ZAWODOWY

WIZYTA W URZĘDZIE PRACY

Uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia nr 14 wzięli udział w inspirujących warsztatach w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu. Pod okiem doradców zawodowych młodzież zdobywała praktyczną wiedzę m.in. jak zarejestrować się w urzędzie, skutecznie szukać pracy oraz rozwijać swoje kwalifikacje. Uczestnicy ćwiczyli także wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie poszukiwania zatrudnienia. Część uczniów miała okazję przećwiczyć rozmowę z urzędnikiem i sprawdzić w praktyce, jak wygląda proces rejestracji w PUP. Uczniowie zmierzyli się w zadaniu rekrutacyjnym, a wszyscy odważni zostali nagrodzeni gadżetami Centrum Aktywizacji Zawodowej. 👏🏼 To była cenna lekcja, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości! WEJDŹ

Czytaj dalejWIZYTA W URZĘDZIE PRACY

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania