XII Regionalny Turniej Bocci „Sport dla Każdego” z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Lubinie to wydarzenie promujące aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami oraz integrację uczestników z różnych części Dolnego Śląska.
Współzawodnictwo przebiegło w radosnej atmosferze, a zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem.
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody (torby, plecaki, odblaski, artykuły papiernicze itp.).
Wyniki turnieju:
1. miejsce – drużyna „ A Tacy sami ” z Lubina
2. miejsce – drużyna „Dreptaki” ze Środy Śląskiej
3. miejsce – drużyna „Tęcza” z Wrocławia
4. miejsce – drużyna „Stokrotki” z Legnicy
5. miejsce – drużyna „Radośni” z Polkowic
6. miejsce – drużyna „Sokoły” z Wałbrzycha
7. miejsce – drużyna „Orlęta” z Lubina
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia!!!
Wszyscy jesteśmy dziećmi, każdy chce się dobrze bawić. Dzień Dziecka w SP i BSIS cieszył się wielkim powodzeniem, mało kto wagarował. organizatorzy zapewnili dzieciom i młodzieży dużo atrakcji. Muzyka porywała nasze serca i umysły. Smakołyki, poczęstunek, pyszny koktajl, ciasto drożdżowe z rabarbarem to popisy kucharzy i cukierników. Piękne warkoczyki, warkocze to szaleństwa fryzjerów. Zgadywanki i konkursy. U młodszych też było świetnie. Był słodki poczęstunek, loteria fantowa, tatuaże, warkoczyki, malowanie buziek, zajęcia sportowe, bransoletki z koralików, malowanie piórników i wielkoformatowe kolorowanki. Odbył się także mecz piłki nożnej. Wszystkie zabawy i atrakcje sprawiły naszym drogim dzieciakom mnóstwo radości i frajdy. ZAJRZYJCIE DO POSTA jak się wszyscy bawili
Spotkanie absolwentów - reaktywacja... Było bardzo miło, przybyli absolwenci z różnych roczników. Powitali ich Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor oraz organizatorki spotkania Panie trzy Agnieszki. Goście rozmawiali przy pysznym serniku i rogalikach upieczonych przez katedrę cukiernictwa i pysznej kawce, herbatce przygotowanej przez katedrę hotelarstwa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, powspominaliśmy i przeprowadzono ankietę sprawdzająca losy naszych absolwentów. Bardzo dziękujemy nauczycielom za pomoc w przygotowaniu imprezy, absolwentom za wizytę u nas i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce w Trzebnicy.
1500 m chłopców:
1 Marsel Grzegorek,
2 Maciek Pietruszka,
3 Dominik Wierciński
Pchnięcie kulą chłopcy:
1 Gracjan Gryńczyk,
3 Dawid Dawidziak
100 m dziewcząt:
2 Vanessa Minkina,
3 Wiktoria Mieczkowska
100 m chłopców: 1 Oliwer Forster
200 m chłopców: 1 Oliwer Forster
400 m dziewcząt: 1 Vanessa Minkina
Skok w dal dziewcząt: 2 Vanessa Minkina
Skok w dal chłopców:
2 Adrian Nikołajenko
800 ma chłopców:
Heorhii Kostiv
Wycieczka do Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie odbyła się 30 kwietnia. Brali w niej udział blacharze i stolarze z klasy 3A.
Zwiedzanie powierzchni wystawienniczej było połączone z warsztatami na których uczniowie poznali budowę i zasadę działania różnych zespołów konstrukcyjnych. Poznali np. zasadę działania mechanizmu różnicowego czy zasadę działania sprzęgła i skrzyni biegów.
Muzyka, światła i energia, której nie da się zatrzymać! 🔥💃🕺
Najlepsi tancerze w szkole pokazali, że parkiet należy właśnie do nich!
Radość, młodość i wspólna zabawa stworzyły klimat, który zostanie z nami na długo.
Za nami uroczysty apel z okazji świąt majowych – Święta Pracy oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie SP ze wsparciem BSIS. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, wzruszeń i pięknych występów. Nasi artyści jak zawsze stanęli na wysokości zadania i stworzyli niezapomnianą atmosferę 👏Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne przeżywanie tych ważnych chwil. Było naprawdę wspaniale!
W dniach 8-10 05.2026r zawodniczki Klubu Tęcza działającego przy naszym ośrodku reprezentowały Olimpiady Specjalne - Dolnośląskie biorąc udział w XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach.
Hanna Teper zajęła 1 miejsce w grze pojedynczej 🥇
Karolina Ostrowska zajęła 2 miejsce w grze pojedynczej 🥈
Razem w grze deblowej wywalczyły złoty medal 🥇🥇
Informujemy, że szkolny doradca zawodowy Branżowej Szkoły I stopnia nr 14 Agnieszka Zacharska dołączyła do grona członków Dolnośląskiej Sieci Poradnictwa Zawodowego 🎓
14 kwietnia 2026 r. we Wrocławiu w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej 5a wzięła udział w seminarium pt. „Reskilling i upskilling – doradca jako przewodnik w uczeniu się przez całe życie”.
Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy i kompetencji nasz doradca jeszcze skuteczniej będzie wspierać uczniów w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych oraz planowaniu swojej przyszłości
Uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia nr 14 wzięli udział w inspirujących warsztatach w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu.
Pod okiem doradców zawodowych młodzież zdobywała praktyczną wiedzę m.in. jak zarejestrować się w urzędzie, skutecznie szukać pracy oraz rozwijać swoje kwalifikacje. Uczestnicy ćwiczyli także wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie poszukiwania zatrudnienia.
Część uczniów miała okazję przećwiczyć rozmowę z urzędnikiem i sprawdzić w praktyce, jak wygląda proces rejestracji w PUP. Uczniowie zmierzyli się w zadaniu rekrutacyjnym, a wszyscy odważni zostali nagrodzeni gadżetami Centrum Aktywizacji Zawodowej. 👏🏼
To była cenna lekcja, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości! WEJDŹ