Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

To bardzo atrakcyjny zawód.

Pracownik obsługi hotelowej jest dobrą propozycją dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Kandydat do nauki na tym kierunku, powinien być sumienny i dokładny, musi lubić pracować z ludźmi. Jest, to również propozycja dla uczniów, którzy nie uzyskali zgody lekarza na pracę w zawodzie kucharz czy cukiernik. Kształcenie w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej odbywa się w trzyletniej zasadniczej szkole zawodowej.

Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej wykonuje szeroki asortyment prostych czynności w hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, agroturystyce. Posługuje się ręcznym i zmechanizowanym sprzętem porządkowym, obsługuje wyposażenie techniczne sali restauracyjnej (ekspresy, podgrzewacze lub termosy), stosuje środki utrzymania czystości. Prowadzi wstępną obróbkę owoców, warzyw, mięsa, ryb i grzybów. Konserwuje bieliznę pościelową, stołową i odzież ochronną. Obsługuje urządzenia pralnicze, pielęgnuje trawniki, kwiaty.

Nauka zawodu odbywa się w pracowniach specjalistycznych i pokojach gościnnych na terenie Ośrodka, oraz w hotelach w mieście. Uczniowie mogą zdawać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Zdobyte w ten sposób kwalifikacje są honorowane na terenie całej Polski i Unii Europejskiej.

3  4   1

7  IMG 3261

Zadania zawodowe w zakresie:

• prac porządkowych w części noclegowej hotelu,
  • prac pomocniczych związanych z obsługą konsumenta,
  • czynności porządkowych w części gastronomicznej obiektu noclegowego,
  • prac pomocniczych związanych z przygotowywaniem surowców, sporządzaniem potraw i napojów,
  • prac związanych z działalnością pralni hotelowej,
  • prac pomocniczych związanych z przyjmowaniem gości hotelowych,
  • pielęgnowania roślin ozdobnych, hotelowych terenów zieleni i urządzeń rekreacyjnych,
  • prac związanych z dbałością o urządzenia i tereny rekreacyjne.

IMG 3736  IMG 8698 1024x768

20160603 095012  20160921 110239