Wniosek  o przyjęcie do Branżowej Szkoły I Stopnia nr 14 na rok szkolny 2018/19

Pobierz wniosek

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 11 we Wrocławiu kształci młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ośrodek prowadzi nabór przez cały rok szkolny do:

• Gimnazjum nr 56
  • Branżowej Szkoły I Stopnia nr 14
  • Rodzic / Opiekun prawny składa wniosek o przyjęcie do szkoły w sekretariacie SOSW nr 11. Do wniosku należy dołączyć aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną. Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej ( w formie papierowej w sekretariacie Ośrodka).

Uwaga:   Rodzice/Opiekunowie prawni dzieci spoza Wrocławia składają wniosek w Starostwie Powiatowym, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

WARUNKI PRZYJĘCIA

Warunkiem przyjęcia ucznia do gimnazjum lub szkoły branżowej jest dostarczenie:

• orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną,wystawionego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
  • w przypadku uczniów spoza Wrocławia skierowania wydanego na prośbę rodzica/prawnego opiekuna dziecka  przez Starostwo Powiatowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania dziecka

WYMAGANE DOKUMENTY

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • skierowanie do placówki wydane przez Departament Edukacji UM we Wrocławiu lub Starostwo Powiatowe w Urzędzie Gminy w miejscu zamieszkania dziecka.
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
  • zaświadczenie OKE z wynikami sprawdzianu po szkole podstawowej
  • karta zdrowia
  • odpis skrócony aktu urodzenia
  • dwie fotografie
  • opinia o uczniu z poprzedniej szkoły
  • numer pesel

SZKOŁA BRANŻOWA

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • skierowanie do placówki wydane przez Starostwo Powiatowe w Urzędzie Gminy w miejscu zamieszkania dziecka
  • świadectwo ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenie OKE o uzyskanych wynikach egzaminu gimnazjalnego
  • skrócony akt urodzenia
  • karta zdrowia
  • 2 fotografie
  • zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie
  • numer PESEL
  • kandydaci do klas o profilu kucharz, cukiernik i pracownik obsługi hotelowej  podczas wakacji obowiązkowo wyrabiają książeczki sanitarno-epidemiologiczne
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane przez Komisję ds. Orzekania Niepełnosprawności (jeśli zostało wydane)

WYDAWANIE SKIEROWAŃ

Skierowania są wydane tylko dla uczniów spoza Wrocławia

Na prośbę rodzica/prawnego opiekuna dziecka skierowanie dla osób spoza Wrocławia wydawane jest  przez Starostwo Powiatowe właściwe ze względu na miejsce zamieszkania dziecka

BADANIA LEKARSKIE

• ZAŚWIADCZENIE LEKARZA MEDYCYNY PRACY

Zaświadczenie takie muszą posiadać wszyscy uczniowie szkoły branżowej. Wystawia je lekarz medycyny pracy. Skierowanie na badania w poradni medycyny pracy wystawia szkoła. Wymienione są w nim szkodliwe czynniki, z jakimi może zetknąć się uczeń w trakcie nauki danego zawodu.

Adresy poradni medycyny pracy:

• KSIĄŻECZKI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE

Książeczki obowiązują uczniów na kierunkach : kucharz ,cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej . Skierowanie na badania wystawia szkoła. Badania są bezpłatne. Książeczka jest warunkiem dopuszczenia ucznia do zajęć praktycznej nauki zawodu.