WARUNKI PRZYJĘCIA

Warunkiem przyjęcia ucznia do gimnazjum lub szkoły zawodowej jest posiadanie:

• orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną,wystawionego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
  • skierowania wydanego na prośbę rodzica/prawnego opiekuna dziecka przez Departament Edukacji UM we Wrocławiu (dla zamieszkałych we Wrocławiu) lub przez Starostwo Powiatowe (właściwe dla danej gminy)

WYMAGANE DOKUMENTY

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • skierowanie do placówki wydane przez Departament Edukacji UM we Wrocławiu lub Starostwo Powiatowe w Urzędzie Gminy w miejscu zamieszkania dziecka.
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
  • zaświadczenie OKE z wynikami sprawdzianu po szkole podstawowej
  • karta zdrowia
  • odpis skrócony aktu urodzenia
  • dwie fotografie
  • opinia o uczniu z poprzedniej szkoły
  • numer pesel

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
  • świadectwo ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenie OKE o uzyskanych wynikach egzaminu gimnazjalnego
  • skrócony akt urodzenia
  • karta zdrowia
  • 2 fotografie
  • zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie
  • numer PESEL
  • kandydaci do klas o profilu kucharz i cukiernik podczas wakacji obowiązkowo wyrabiają książeczki sanitarno-epidemiologiczne
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane przez Komisję ds. Orzekania Niepełnosprawności (jeśli zostało wydane)

WYDAWANIE SKIEROWAŃ

Dla mieszkańców Wrocławia: Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocław; ul. G. Zapolskiej 2/4
Gminy Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Siechnice, Żórawina: Wydział Oświaty; ul. T. Kościuszki 131
Osoby mieszkające poza wymienionymi miejscowościami: udają się do Wydziału Oświaty na terenie swojej gminy.

Adresy starostw powiatowych:
powiat wrocławski ul. T. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław
powiat brzeski ul. Robotnicza 20, 49-300 Brzeg

powiat średzki ul. Wrocławska 2, 55-300 Środa Śląska
powiat oławski Ul. 3 Maja 1, 55-200 Oława
powiat oleśnicki ul. J. Słowackiego 10, 56-400 Oleśnica
powiat trzebnicki ul. Ks. Dziekana Bochenka 6, 55-100 Trzebnica
powiat wołowski Pl. Piastowski 2, 56-100 Wołów
powiat strzeliński Ul. Kamienna 10, 57-100 Strzelin
powiat milicki Ul. Wojska Polskiego 38, 56-300 Milicz

BADANIA LEKARSKIE

• ZAŚWIADCZENIE LEKARZA MEDYCYNY PRACY

Zaświadczenie takie muszą posiadać wszyscy uczniowie szkoły zawodowej. Wystawia je lekarz medycyny pracy. Skierowanie na badania w poradni medycyny pracy wystawia szkoła. Wymienione są w nim szkodliwe czynniki, z jakimi może zetknąć się uczeń w trakcie nauki danego zawodu.

Adresy poradni medycyny pracy:

Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy

ul. Oławska 14 Wrocław

www.dwomp.pl

Poradnia Medycyny Pracy

ul. Joannitów 10/12, 50-525 Wrocław

tel. 717957023.

Badanie w tej poradni jest bezpłatne.

• KSIĄŻECZKI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNE

Książeczki obowiązują uczniów z kierunków: kucharz i cukiernik.  Skierowanie na badania wystawia szkoła. Badania są bezpłatne. Książeczka jest warunkiem dopuszczenia ucznia do zajęć produkcyjnych gastronomicznych i cukierniczych.