PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ

Jeśli lubicie pracować z ludźmi, jesteście odpowiedzialni, odznaczacie się wysoką kulturą osobistą, wybierzcie zawód pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.  Będziecie mogli kształcić się w jednym z atrakcyjniejszych zawodów. Poznacie wiele ciekawych obiektów hotelarskich, ale przed wszystkim wielu otwartych, sympatycznych, uśmiechniętych i pełnych energii ludzi – bo tacy właśnie są hotelarze.

Pożądane predyspozycje i cechy charakteru:

• komunikatywność
  • wysoka kultura osobista
  • obowiązkowość
  • dokładność
  • cierpliwość
  • podzielność uwagi

Obecnie powstaje coraz więcej hoteli w Polsce i w naszym mieście. Rynek pracy potrzebuje profesjonalnych pracowników-  a nasza szkoła może w tym Tobie pomóc.

Nauka zawodu odbywa się w profesjonalnej pracowni, w pokojach gościnnych na terenie Ośrodka, w dziale gastronomicznym oraz w hotelach.

Uczeń na kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• wykonywania prac związanych z przygotowaniem jednostki mieszkalnej z węzłem higieniczno – sanitarnym do przyjęcia gości,
  • wykonywania prac pomocniczych w części gastronomicznej obiektu świadczącego usługi hotelarskie,
  • wykonywania prac pomocniczych związanych z obsługą gości,
  • wykonywania prac porządkowych na terenie obiektu świadczącego usługi hotelarskie,
  • wykonywania prac pomocniczych związanych z utrzymaniem w należytym stanie terenów zieleni i urządzeń rekreacyjnych znajdujących się w otoczeniu obiektu.

ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ:

• Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej może podejmować pracę w różnego rodzaju obiektach hotelowych (hotele, pensjonaty, motele, domy wycieczkowe, kempingi itp.) oraz obiektach gastronomicznych,
  • Absolwent jest dobrze przygotowany do kontynuowania nauki.

Zapraszamy!