Opinie rodziców

Po smutnych i złych doświadczeniach wyniesionych przez nasze dziecko i nas samych z pobytu w powszechnej szkole podstawowej gdzie cechował nauczycieli brak przygotowania do pracy z dziećmi z trudnościami, posłaliśmy nasze dziecko do nowej szkoły – Gimnazjum nr 56. Byliśmy pełni obaw i lęku, jak w nim sobie poradzi, jak się odnajdzie? To co przez ten półroczny okres nauki stało się , mile nas zaskoczyło. Metamorfoza dziecka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, stało się mniej nerwowe, chętnie uczęszczające na lekcje. Mniejsze klasy, atmosfera panująca na zajęciach, umożliwiają lepszą pracę z uczniami. Wszechstronnie wykwalifikowana kadra nauczycieli z pełnym poświęceniem pracuje indywidualnie nad kłopotami i trudnościami w nauce swoich uczniów, pracują również intensywnie nad poprawą stanu psychicznego dzieci i to wszystko oddanie nauczycieli, sympatia i wrażliwość czyni cuda. Nasza dziewczynka szybko odnalazła się w nowej szkole, polubiła ją, a nauka przestała być dla niej stresująca i trudna, bo w tej szkole dostrzega się nie tylko wady, ale i zalety poszczególnych dzieci. Symptomatyczne jest to , jak z dziecka zalęknionego i nerwowego, stała się pogodna i chętnie uczęszczająca do szkoły, nauka jest dla niej przyjemnością choć obowiązkowa przysparza jej dużo satysfakcji radości. Widać tu wpływ wszystkich nauczycieli. Słowa uznania należą się kierownictwu placówki, nauczycielom, pracownikom administracji, ich zaangażowanie i trud zasługuje na najwyższe słowa uznania. Profesjonalizm na każdym kroku, z całym sercem polecam gimnazjum nr 56 wszystkim uczniom z trudnościami w nauce jako jedne z lepszych szkół tego rodzaju, to dobry wybór.

Opiekunowie Eli

Szanowni państwo

Jak wielu rodziców stanęliśmy dwa lata temu przed dylematem, do jakiej szkoły posłać dziecko poważnymi problemami w nauce? Wówczas zaproponowano nam szkołę zawodową przy ul Kamiennej. Przyznam że nie bez obaw podchodziliśmy do tego typu szkoły.
Na szczęście już pierwsza wizyta w tej placówce i rozmowa z przemiłą Panią dyrektor stopiła pierwsze lody. Zarówno stan szkoły jak i personel zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie. Każde następne dni utwierdzały nas w tym, że wybór był ze wszech miar trafiony. Nauczyciele, którzy z pasją i ogromnym zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy, nie mógł pozostać bez wpływu na zachowanie naszego dziecka. Córka w każdej popszedniej szkole z ogromnym dystansem podchodziła do wszystkiego, co ją dotyczyło. W tej szkole przeszła swoistą metamorfozę. Dzięki świetnej współpracy nauczycieli, stała się młodym człowiekiem cieszącym się życiemi otwartym na świat. Dziś utwierdzeni doświadczeniem wiemy, że gdyby przyszło nam jeszcze raz dokonać wyboru, to wybór padłby na tą samą szkołę. Jestem przekonany, że Wy Szanowni Państwo, którzy zdecydujecie się na tę właśnie szkołę, będziecie mogli być spokojni o Wasze dzieci.

Tata Ani

W naszej szkole spotkasz się z życzliwą atmosferą. Znajdziesz doświadczonych pedagogów, do których możesz zwrócić się z zaufaniem ze swoimi problemami, znajdziesz radę i wsparcie. Są tu dobrze wyposażone pracownie do przedmiotów zawodowych, klasy liczące do kilkunastu osób. W szkole wszyscy się znamy. Przyjdź do nas, nie pożałujesz.

Mama Wandy