Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej  korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. W ramach zajęć pozalekcyjnych pomagamy uczniom rozwijać zainteresowania oraz odkryć różne talenty:

Szkolne Koło Sportowe

Zajęcia sportowe finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Odbywają się one w poniedziałki 15.10-16.10 - p. Patrycja Konieczna, w środy 14.25-15.10 - p. Patrycja Konieczna, we czwartki 15.10-17.10 - p. Agnieszka Salamon - Pyrzak.

pn2

Mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce nożnej w Oleśnicy.

pn3

Mistrzostwa halowe w piłce nożnej w Oleśnicy 2015

Sekcje SKS:

• Piłka nożna - pod kierunkiem p. Patrycji Koniecznej
  • Piłka nożna –pod kierunkiem p. Leszka Korkusa
  • Siatkówka i inne zespołowe gry sportowe – pod kierunkiem p. Agnieszki Salamon-Pyrzak
  • Nauka jazdy na łyżwach - w sezonie zimowym uczniowie korzystają z bezpłatnych wyjść na lodowisko MOSiR we Wrocławiu

Zajęcia SKS są organizowane we współpracy z ze Stowarzyszeniem Społeczno-Sportowym „Sprawni razem". Każdego roku uczniowie borą udział w zawodach sportowych organizowanych przez stowarzyszenie, odnosząc znaczące sukcesy sportowe. Juz od kilku lat zdobywają czołowe miejsca (II i III miejsce) w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Dolnego Śląska „Sprawni razem" oraz czwarte miejsce  w piłkarskich  rozgrywkach sportowych „Sprawni razem" .

kolo sportowe 03kolo sportowe 02kolo sportowe 04

Szkolne koło turystyczne

W Ośrodku działa od wielu lat szkolne koło turystyczne prowadzone pod kierunkiem
p. Katarzyny Zawadzkiej, p. Joanny Szkwerko-Szymik oraz p. Magdaleny Rygały, we współpracy z innymi nauczycielami.
W ramach Koła Turystycznego uczniowie biorą udział:

• corocznie w kilku wycieczkach wyjazdowych, mających na celu przybliżenie im osobliwości architektonicznych i przyrodniczych Dolnego Śląska
  • w Rajdach Pieszych
  • w Marszach na Orientację
  • w wyjściach do muzeów we Wrocławiu
  • w konkursach plastycznych na temat zabytków Dolnego Śląska i Wrocławia
kolo turystyczne 01kolo turystyczne 02kolo turystyczne 03

Zespół wokalno-muzyczny Słoneczna Etiuda

W zajęciach zespołu uczestniczą uczniowie szkoły zawodowej i gimnazjum zainteresowani rozwijaniem swoich zainteresowań muzycznych. W ramach zajęć uczniowie uczą się gry na instrumentarium Orffa, innych wybranych instrumentach klawiszowych, na dzwonkach chromatycznych. Jeśli wykazują predyspozycje wokalne uczą się śpiewu. Swoje umiejętności prezentują podczas licznych uroczystości szkolnych i pozaszkolnych.

Zespół prowadzą: p. Marlena Szyszka, p. Grzegorz Dzienis

kolo wokalne 01kolo wokalne 02kolo wokalne 03

Koło języka angielskiego

Uczniowie wykazujący zainteresowania językowe w ramach koła języka angielskiego mogą rozwijać swoje zainteresowania biorąc udział w licznych konkursach oraz grach anglojęzycznych. Koło języka angielskiego jest adresowane zarówno do uczniów gimnazjum jak też szkoły zawodowej.

Zajęcia prowadzą: p. Karolina Zaborowska, p. Agnieszka Binder p. Karolina Czapla.

kolo eng 06kolo eng 2kolo eng3

Zajęcia plastyczne

W ośrodku prowadzona jest arteterapia –pod kierunkiem p. Magdaleny Sakowskiej (psychologa szkolnego) oraz p. Danuty Guby (socjoterapeuty). W ramach zajęć łączone są działania mające na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych uczniów z działaniami o charakterze terapeutycznym. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w ramach udzielanego uczniom wsparcia psychologicznego.

kolo plastycznekolo plastyczne 02kolo plastyczne 03

Koło Kompozycji Roślinnych

Uczniowie z kierunku ogrodnik oraz gimnazjaliści , zainteresowani w przyszłości zawodem ogrodnika biorą udział w warsztatach florystycznych, gdzie uczą się tworzenia okolicznościowych kompozycji roślinnych z kwiatów żywych lub suchych.

Zajęcia prowadzą: p. Magdalena Wspaniała-Herbuś, p. Anna Truskolaska-Golema, p. Anna Wojciechowicz

roslinne 1roslinne 2roslinne 3

Koło rękodzieła artystycznego

Koło od wielu już lat prowadzi p. Maria Kieleczawa, artystka ludowa. Na zajęciach uczniowie, uczą się wykonywania pisanki techniką batikową, a także różnych rodzajów kwiatów z bibuły. Zajęcia są adresowane do uczniów wykazujących uzdolnienia plastyczne.

rekodzielo 1rekodzielo 02

Koło komputerowe

Zajęcia są propozycją dla uczniów wykazujących zainteresowania komputerowe. W ramach zajęć uczniowie uczą się korzystać z wyszukiwarek internetowych oraz posługiwania się wybranymi aplikacjami. Założone cele realizowane są poprzez treści skupione wokół trzech kategorii:

• podstawy pracy z komputerem
  • komputer jako źródło wiedzy i rozrywki
  • praktyczne zastosowanie komputera

Koło jest prowadzone przez p. Norberta Włodka

Koło fizyczne

Uczniowie, wykazujący zainteresowania fizyką lub pragnący skorzystać z możliwości powtórzenia wiadomości  z tego przedmiotu korzystają z propozycji zajęć w ramach kółka fizycznego.  Zajęcia kółka fizycznego mogą być łączone z kołem komputerowym.

Koło jest prowadzone przez p. Norberta Włodka

Zajęcia świetlicowe -opieka nad dziećmi dowożonymi busami

Uczniowie dowożeni busami mają zorganizowane zajęcia, zgodne z ich zainteresowaniami. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, pod kierunkiem  nauczycieli gimnazjum.

Zajęcia w internacie

Oprócz wymienionych zajęć uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych realizowanych w internacie: więcej