Turnusy rehabilitacyjne

 

Uczniowie posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z możliwości wyjazdu na turnus rehabilitacyjny. Turnusy są organizowane każdego roku do atrakcyjnych miejscowości uzdrowiskowych górskich i nadmorskich, najczęściej do Zakopanego lub Dziwnówka. Celem turnusu rehabilitacyjnego jest ogólna poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczestników, wyrobienie ich zaradności osobistej, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz stworzenie im warunków do wypoczynku psychicznego.
Posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności jest warunkiem uczestnictwa w turnusie.
Uczniowie wyjeżdżający na turnus korzystają z dofinansowania z PFRON Wysokość dofinansowania jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności oraz średniego, miesięcznego dochodu w rodzinie.
Na turnusie uczniowie są poddawani dwutygodniowej, wszechstronnej rehabilitacji. Uczestniczą m.in. w codziennych wycieczkach pieszych lub wyjazdowych, korzystają z basenu oraz różnych form rekreacji na świeżym powietrzu, biorą udział w plenerach plastycznych lub zajęciach manualnych z instruktorem, w konkursach, grach i zabawach prowadzonych przez organizatorów turnusu, uczestniczą w spotkaniach integracyjnych przy ognisku, w wieczorkach tanecznych (lub dyskotekach). Mieszkają w dobrze wyposażonych ośrodkach, które zapewniają: wygodne pokoje z łazienkami, świetlice do zajęć rekreacyjnych i terapii, boisko, miejsce na ognisko oraz bardzo dobre wyżywienie.

Informacja o najbliższym turnusie

 

 

 

 

Newsy i wydarzenia

 • Szkolne Koło Wolontariatu

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem uczestniczyli w...

  Czytaj więcej...

 • Świąteczne dekoracje stołu na Wielkanoc

  Świąteczne dekoracje stołu na Wielkanoc Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich uczniów szkół...

  Czytaj więcej...

 • Wytwory ogrodników

  WYTWORY OGRODNIKÓW Nasi uczniowie   na kierunku ogrodnik wykonują  kompozycje kwiatowe na sesje Rady...

  Czytaj więcej...

Formularz kontaktowy