Pedagog, psycholog

Drodzy rodzice:

Ze względu na charakter naszej pracy: zajęcia z uczniami oraz konieczność wyjścia poza teren szkoły (konsultacje w poradniach, wywiady środowiskowe, udzial w posiedzeniach MOPS, GOPS i in.), aby mieć pewność spotkania z nami, prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania drogą telefoniczną lub przez wychowawcę klasy.

Grafik pracy

joanna_sikora.jpg

JOANNA SIKORA

PSYCHOLOG

Sprawuje opiekę psychologiczną   nad uczniami klas  gimnazjum i  szkoły branżowej

• tel: 71 798 68 35 wew:143
  • gabinet: 004

• PN. 8.00-13.30
  • WT.8.00-12.00
  • ŚR. 8.00-15.00;
  • CZW.8.00-13.00
  • PT.8.00-14.00

Magdalena Sakowska 1a

MAGDALENA SAKOWSKA

PSYCHOLOG

Sprawuje opiekę psychologiczną nad uczniami szkoły branżowej oraz nad absolwentami

• tel: 71 798 68 35 wew:142
  • gabinet:007

• PN. 10.00-15.00
  • WT.8.00–11.00
  • ŚR. 9.00-14.00
  • CZW. 9.00-12.00
  • PT. 10.30–15.30

ewa_magnowska.jpg

EWA MAGNOWSKA

PEDAGOG

DORADCA ZAWODOWY

Sprawuje opiekę  pedagogiczną nad uczniami gimnazjum i szkoły branżowej

• tel: 71 798 68 35 wew 140
  • gabinet:151

• PN. 9.00-14.00
  • WT. 9..00-14.30
  • ŚR. 10.00-15.00
  • CZW. 10.00-15.00
  • PT. 10.00-14.30

Co robi psycholog?

1. Prowadzi zajęcia terapeutyczne z uczniami – według grafiku wywieszonego na drzwiach gabinetu
2. Prowadzi warsztaty dla uczniów i rodziców
3. Uczestniczy w pracach zespołu wychowawczego (środa, piątek godz, 11.00-13.00)
4. Przeprowadza badania psychologiczne (na prośbę zainteresowanych uczniów lub ich opiekunów)
5. Udziela konsultacji uczniom, rodzicom i opiekunom, wychowawcom, nauczycielom, absolwentom oraz innym zainteresowanym
6. Organizuje działania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w placówce
7. Wspiera wychowawców w tworzeniu indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych
8. Wspiera doradcę zawodowego w organizowaniu zajęć z zakresu aktywnego szukania pracy (warsztaty psychologiczne)
9. Koordynuje realizację programu wychowawczo-profilaktycznego w szkole

10.Wykonuje inne zadania zlecone przez Dyrektora SOSW11

Przykładowa tematyka zajęć warsztatowych dla uczniów prowadzonych przez psychologów w roku 2018/19

• Zajęcia integracyjne w klasach I
  • Warsztaty dla uczniów klas I -II„ Zdrowie i zagrożenia-używki: alkohol, nikotyna, dopalacze"
  • Warsztaty dla uczniów klas I „Psychomanipulacja i cyberprzemoc"
  • Warsztaty dla dziewcząt klas I i II „Przemoc i nadużycie – jak nie stać się ofiarą manipulacji"
  • Warsztaty dla dziewcząt – „Zaburzenia odżywiania-kiedy dbanie o zdrowie staje się chorobą"
  • Warsztaty dla uczniów klas I-III „Aspekty prawne zażywania substancji psychoaktywnych" – warsztaty z udziałem policjanta KWP
  • Warsztaty dla uczniów klas III – Autoprezentacja w kontakcie z pracodawcą
  • Warsztaty dla uczniów klas III – „Drogi i strategia szukania pracy" (wyjścia do MCIZ)
  • Warsztaty dla uczniów klas III- „Jak sobie radzić ze stresem- stres egzaminacyjny, wyzwania rynku pracy"

Planowana tematyka warsztatów  dla rodziców w roku szkolnym 2018/19

• „Rodzic kochający i skuteczny" – warsztat umiejętności wychowawczych dla rodziców. Prowadzenie Joanna Sikora (I semestr)
  • „Bezpieczne dorastanie" – szkolenie dla rodziców. Prowadzenie: policjant KMP (II semestr)
  • „Moje dziecko wybiera zawód" – warsztat dla rodziców uczniów gimnazjum. Prowadzenie Ewa Magnowska  (II semestr)
  • „Osoba niepełnosprawna na rynku pracy - zatrudnienie wspomagane" – warsztaty dla rodziców uczniów klas III szkoły branżowej oraz zainteresowanych. Prowadzenie: trener pracy Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Co robi pedagog?

1. Udziela konsultacji uczniom, rodzicom i opiekunom, wychowawcom, nauczycielom, absolwentom oraz innym zainteresowanym
2. Prowadzi zajęcia rewalidacyjne z uczniami
4. Przewodniczy pracom komisji wychowawczych
5. Monitoruje przestrzeganie regulaminów szkolnych, w tym przede wszystkim realizację obowiązku szkolnego.
6. Prowadzi zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego (pełni również funkcję doradcy zawodowego)
7. Organizuje różne formy pomocy socjalno-bytowej dla wychowanków
8. Realizuje działania profilaktyczno-wychowawcze w ośrodku

9..Współdziała z Sądem Rodzinnym i Nieletnich, kuratorami, Policją i Strażą Miejską oraz Ośrodkami Pomocy Społecznej.

10.Współpracuje z innymi placówkami, organizacjami i instytucjami zajmującymi się opieką i pomocą rodzinie

11.Wykonuje inne zadania zlecone przez Dyrektora SOSW11

Zespół wychowawczy

Zespół wychowawczy zbiera się dwa razy w tygodniu: środa, piątek godz. 11.00-13.00.

Czym zajmuje się zespół?

• rozpatruje i analizuje trudne sytuacje zaistniałe w szkole, klasie, internacie
  • prowadzi rozmowy dyscyplinujące z uczniami łamiącymi regulaminy szkolne
  • planuje działania zaradcze wobec uczniów, sprawiających problemy wychowawcze