Gimnazjalne projekty edukacyjne

Każdy uczeń w trakcie nauki w gimnazjum uczestniczy minimum w jednym gimnazjalnym projekcie edukacyjnym. Zrealizowano następujące projekty gimnazjalne:
1. „Czynniki wpływające na nasze zdrowie" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Jadwigi Wachowicz
2. „Jak radzimy sobie ze śmieciami we Wrocławiu" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Aldony Dworzak
3. „Wrocław moje miasto" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Agnieszki Binder
4. „Atrakcje Dolnego Śląska" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Katarzyny Zawadzkiej
5. „Błogosławiony Jan Paweł II-przyjaciel młodzieży" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Jadwigi Goleń
6. „Kinomania" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Patrycji Koniecznej
7. „Pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Magdaleny Zwierzyckiej
8. „Chemia w kuchni" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Marioli Gajek
9. „Wędrówki po Dolnym Śląsku" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Aldony Dworzak oraz p. Jadwigi Goleń
10. „Wybitni Polacy" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Aldony Dworzak
Projekt zakończył się Wojewódzkim Konkursem Wiedzy o Wybitnych Polakach, w którym wzięły udział drużyny z różnych szkół.

11. "O kropli wody" - projekt realizowany pod kierunkiem p. Aldony Dworzak

Szkolny projekt "O kropli wody"

W ramach projektu "O kropli wody"  młodzież zbierała informacje o właściwościach wody, krążeniu wody w przyrodzie, zasobach wodnych Ziemi, wpływie wody na organizmy żywe, wykorzystaniu wody przez człowieka, zanieczyszczeniu wody oraz o sposobach ochrony wód. Młodzież wykonała plakaty informacyjne oraz wzięła udział w dwóch konkursach: w Szkolnym Konkursie Plastycznym „ Świat wodą malowany" i w Szkolnym Konkursie Recytatorskim  "Wiersze wodą pisane".

Podsumowaniem projektu był Wojewódzki Konkurs Recytatorski".  Wiersze wodą pisane" oraz inscenizacja „ Niezwykłe przygody małej kropelki wody". W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim wzięły udział cztery Specjalne Ośrodki Wychowawcze z terenu Dolnego Śląska": SOSW nr 1 z Wrocławia, SOSW Kąty Wrocławskie, SOSW w Oleśnicy i SOSW nr 11 z Wrocławia.
Koordynatorem przedsięwzięcia była: p. Aldona Dworzak

Projekt WODA Projekt WODA 2 Projekt WODA 3